" Słowo "prawo" jest pojęciem abstrakcyjnym, nie mającym żadnych podstaw. Słowo "prawo" nie oznacza nic więcej tylko: daj mi to co chcę, żebym dzięki temu mógł dowieść, że jestem silniejszy od ciebie" - Protokoły Mędrców Syjonu.
Wikipedia również podaje definicję prawa jako: "Prawo, a ściślej prawo w ujęciu przedmiotowym – to system norm prawnych, czyli ogólnych, abstrakcyjnych i jednoznacznych dyrektyw postępowania. A samo słowo abstrakcja oznacza nic innego jak coś oderwanego od rzeczywistości.
Biorąc pod uwagę powyższe czy nasza ludzka rzeczywistość prawno- polityczno - gospodarcza nie jest czasami abstrakcją oderwaną od rzeczywistości :-) I tak naprawdę nasze kłótnie nigdy nie doprowadzą do żadnego rozwiązania, bo kłócimy można powiedzieć abstrakcyjnie.
Moim zdaniem nie mamy tak naprawdę żadnych solidnych podstaw dla naszej rzeczywistości i dlatego pływam w okowach absurdów. Ale czy możemy te podstawy sformułować? Myślę, że tak! Ale znów przychodzi nam z pomocą duchowość ( świadomość).
Istnieją sformułowane już prawa uniwersalne ( dr. Władysław S. Rybicki), które powinny być podstawą naszej rzeczywistości. To duchowość i świadomość idą nam z pomocą bo na naszych umysłach nie możemy dużej polegać.
Prawo hierarchii Prawo tworzenia Prawo umiarkowania Prawo konieczności rozwoju Prawo odwzorowania Prawo zgodności Prawo tolerancji Prawo pokory Prawo opieki i ochrony Prawo przyczyny i skutku Prawo odbicia Prawo nieingerencji
Prawo hierarchii opiera się na poziomie świadomości poszczególnych ludzi a nie jak dziś na sile, dziedziczeniu czy majątku. Wyższa duchowa świadomość potrzebna jest całej ludzkości. Prawo tworzenia to odpowiedź na zaistnienie realnej potrzeby. Ważne jest tu słowo " realnej". Prawo umiarkowania to inaczej złotego środka. Prawo konieczności rozwoju dla każdego człowieka. Prawo odwzorowania - człowiek jako mikrokosmos jest odzwierciedleniem makrokosmosu i podlega jego prawom. Prawo zgodności - to harmonia, współpraca, współgranie wszystkich elementów budujących całość. Człowiek jest elementem całości. Prawo tolerancji - postawa nieoceniającej akceptacji. Prawo pokory to zdawać sobie sprawę , że każdy człowiek jest inny. Prawo opieki - opieka wyższych świadomości, zapewnione warunki dla najpełniejszego naszego rozwoju. Prawo przyczyny i skutku- sprawiedliwość jest bezwzględna, bez wyjątków, bez przebaczenia. Prawo odbicia to przedłużenie prawo przyczyny i skutku. To co mówimy myślimy wraca do nas. No i dla mnie najistotniejsze prawo PRAWO NIEINGERENCJI.
Nieingerencja to wstrzymanie się od działania w obrębie pracy innego człowieka lub grupy ludzi, jeśli my w tej pracy nie uczestniczymy. Nawet słowo może być ingerencją. A cała nasza ziemska nauka i wychowanie oraz relacje oparte są na porównywaniu, ocenianiu, narzucaniu wzorców życia fizycznego i duchowego. Od urodzenia poddani jesteśmy zewnętrznej ingerencji i my ingerujemy w siebie i innych.
Są to bardzo proste prawa, które dają wolność jednostce jednocześnie szanując całość istnienia.
Elżbieta Rogalewicz
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz